Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Odpalanie samochodu tylko na sprzęgle

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL] Odpalanie samochodu tylko na sprzęgle

    grajewiak, musisz trochę wlepek zabrać na kufer, żeby mieć na zapas. Chyba, że będziesz na spoty latał :diabelski_usmiech

  • #2
    [O2FL] Odpalanie samochodu tylko na sprzęgle

    Koledzy,

    W związku z tym, że mój syn jest coraz większym kombinatorem, a w rodzinie już mieliśmy przypadek odpalenia ciągnika przez małolata mam pytanie: czy jest możliwość zakodować lub dorobić układ, który nie pozwoli odpalić auta bez wciśniętego sprzęgła. Takie udogodnienie ma kolega w Leksusie i oprócz wady (lub zalety!) niemożności odpalenia samochodu na zapych jest to fajne rozwiązanie.

    Może ktoś słyszał o podobnym rozwiązaniu?

    P.S. Rady w stylu "chowaj kluczyki" itp. proszę zostawić dla siebie. Chowam już teraz, ale pomysłowość dzieciaków nie zna granic. Dodatkowe zabezpieczenie byłoby fajnym pomysłem.

    Komentarz


    • #3
      Wydaje mi sie, ze jak ostatno jeżdziłem 0II Fl 1,6 + lpg z roku 2013 to musiłem wcisnac sprzegło, zeby autko odpaliło.....
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • #4
        u mnie w o2 FL nie moge odpalić inaczej niz z naciśniętym sprzęgłem.
        jak próbuje to mi się pokazuje clutch na wyświetlaczu.


        obstawiam że gdzieś jest w vcds do znalezienia

        Komentarz


        • #5
          ged, Nie napisałeś o jakie auto chodzi , bo jeżeli chodzi o O2 FL lub O2 Tour to jest to już w standardzie i bez wciśniętego sprzęgła nie uruchomisz silnika .

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Wojtenio
            ged, Nie napisałeś o jakie auto chodzi , bo jeżeli chodzi o O2 FL lub O2 Tour to jest to już w standardzie i bez wciśniętego sprzęgła nie uruchomisz silnika .
            w temacie jest 0II FL
            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

            Komentarz


            • #7
              Ta funkcja jest kodowana w CECM i można ją włączyć/wyłączyć - Bajt 20 bit 4.

              Komentarz


              • #8
                piotrek_os, Sorki przeoczyłem ops: .

                [ Dodano: Czw 23 Maj, 13 10:51 ]
                Zamieszczone przez bohen
                Ta funkcja jest kodowana w CECM i można ją włączyć/wyłączyć - Bajt 20 bit 4.
                To co podałeś to tylko włącza i wyłącza komunikat na wyświetlaczu ale bez wciśnięcie nie zapalisz , opcja dalej działa . Sprawdzałem u siebie .

                Komentarz


                • #9
                  Wojtenio, aaa.... to znaczy, że gdzieś jeszcze trzeba pogrzebać. :diabelski_usmiech

                  Ja niestety nie mam jak tego sprawdzić bo tej "funkcji" nie posiadam.

                  Komentarz


                  • #10
                    Nie wiem o jakie dzieci - w jakim wieku, chodzi, ale mnie jako dziecko na pewno by coś takiego nie powstrzymało przed odpaleniem, w końcu ojciec uczył, że zapala się zawsze na sprzęgle.

                    Może jednak są lepsze sposoby.
                    saport techniczny baj DGW
                    była BKD+DSG '05 120kkm
                    była BXE '08 190kkm
                    no i nie ma :-)

                    Komentarz


                    • #11
                      Wojtenio, ja mogę odpalić auto bez sprzęgła, MY10. Nawet nie wiedziałem że w nowych autach taka opcja występuje. Sądzę, że jest to kwestia sterownika silnika, CECM pewnie za to nie odpowiada. Masz inny silnik, więc mi nie pomożesz.

                      szkoda, jak będzie starszy to też go nauczę. Póki co ma 3 lata i jest niesamowicie pomysłowym i spostrzegawczym dzieckiem. Ostatnio znalazł kluczyk od mojego starego Nissana i skubaniutki zaczął kluczykiem gmerać przy stacyjce w Octavce :shock: Także niedługo się zacznie :lol:

                      Jeżeli ktoś ma taki silnik jak ja i nie może odpalić auta bez sprzęgła proszę o info z kodowaniem. Spróbuję to jakoś rozkminić. Skoro inne auta mają taką funkcjonalność to pewnie tutaj też tak można.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez ged
                        Póki co ma 3 lata
                        jasna sprawa zatem
                        saport techniczny baj DGW
                        była BKD+DSG '05 120kkm
                        była BXE '08 190kkm
                        no i nie ma :-)

                        Komentarz


                        • #13
                          ged, pewnie nie obejdzie się bez pomocy tunera przy ECU :twisted:
                          Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                          Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                          ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                          TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                          Komentarz


                          • #14
                            W toyocie jest to samo i ustawili takie cos w aso kiedys przy zwyklym przegladzie. Podjedz moze do ktoregos aso skody i spytaj czy nie ustawia takiego czegos.
                            A co do dzieci i samochodów to pamiętam jeszcze opcje "wyjety bezpiecznik"

                            Komentarz


                            • #15
                              Kurcze zawsze odpalam na wciśniętym sprzęgle, nawet nie wiem czy mogę odpalić bez sprzęgła. Kumpel w pasku B6 tak ma - jak odebrał auto z ASO pojechał na stację zatankować. Jakie było jego zdziwienie, jak nie mógł odpalić

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X